Specialist Activare Clienți cu Germană

  • Oraş: Cluj-Napoca
  • Proces: eCommerce
  • Departament: eCommerce
  • Perioadă: Undetermined
  • Raportează către: Team Manager
  • Limbi străine: Germană, Engleză
  • Expiră la: 30-11-2017

Responsabilităţi:

  • Obține o imagine clară despre caracteristicile și serviciile pe care clientul vrea să le utilizeze pe platforma de web. Punând întrebările potrivite, determină ce probleme interne vrea clientul să rezolve
  • Crează organizația clienților pe platforma de web
  • Activează caracteristicile și serviciile pe care clientul vrea să le utilizeze prin personalizarea și setarea parametrilor corecţi (ex. Catalog personalizat, controlul bugetului, centru de cost on-line, fluxul de aprobări). Acesta include și setările care trebuie făcute backend
  • Testează configurația organizației clientului pe platforma de web pentru a se asigura că magazinul funcționează 100% corect, înainte de a lansa la client
  • Menține administrarea conturilor actualizată cu interacțiunile clienților cheie
  • Supraveghează și controlează sortimentele, restricțiile de sortiment și conținutul media pentru a se asigura că sunt conform așteptărilor clientului
  • Informează toate părțile implicate (clienți, manageri de cont, e-consultanță, IT) privind evoluțiile relevante cu privire la activarea clienților pe platforma de web, gestionează interesele părților implicate pentru a se orienta spre rezultate și decide când să escaladeze la următorul nivel în cazul conflictelor de interese
  • Își desfășoară activitatea în conformitate cu practicile și procedurile care reglementează activarea standard de client pe platformele de web
  • Raportează semnalările de probleme structurale
  • Gestionează interacțiunile cu super-utilizatorii din organizațiile clienților la nivel tactic
  • Respectă setul de valori al Office Depot, îşi îndeplineşte atribuţiile de serviciu respectând procedurile interne ale Societăţii şi avand o conduită profesională

Cerinţe:

  • Diplomă vocațională
  • Cunoştinţe excelente de limba germană şi engleză, atât scris cât şi vorbit
  • 2-4 ani experiență relevantă
  • Înțelege cum oferă asistență și îmbunătățesc serviciile web oferite de Office Depot, procesele standard de afaceri ale organizațiilor clienților
  • Bune cunoștințe legate de configurarea și personalizarea serviciilor web, oferite de Office Depot, inclusiv modul în care interfața platformei de web este legat de sistemele backend
  • O bună orientare către client
  • Este capabil să seteze prioritățile în planificare și să rezolve probleme, orientat spre rezultate
  • Bune abilități de comunicare, atât verbal cât și în scris
  • Este capabil să facă față situațiilor de paradox
  • Flexibil și adaptabil în cazul apelurilor dificile
  • Conduită profesională

Dacă îndeplineşti cerinţele menţionate şi vrei să te alături echipei noastre, aşteptăm aplicaţia ta!